YENİDEN İNŞA

Mevcut binanızı yıktırıp yerine yeni bir bina yaptırıyorsanız, tam size uygun bir çözüm önerimiz var:

TuREEFF Yeniden İnşa Kredisi

Türkiye, Kentsel Dönüşüm Planı ile doğal afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi yönünde önemli bir inisiyatif başlatmıştır. Bu plan ile deprem bölgelerinde bulunan riskli durumdaki binlerce binanın yıkılıp yeniden inşası hedeflenmektedir. Bu plan, yeni yapılacak binaların sadece güvenli olmakla kalmayıp bir yandan da enerji verimli olarak inşa edilmeleri yönünde büyük fırsatlar yaratmaktadır.

Mevcut binanızı yıktırıp yerine yeni ve enerji performans sınıfı B veya üzeri bir bina yaptırmak isterseniz, tam size uygun bir çözüm önerimiz var: TuREEFF Yeniden İnşa KredisiBİREYSEL KREDİLER

Kimler yararlanabilir?

  • Bireyler

TuREEFF, yeniden inşa projeleri için ne tür krediler sağlar?

Ev sahiplerinin gönüllü olarak ve oy birliği ile mevcut binalarını yıktırıp yerine yüksek enerji verimliğine sahip ve depreme dayanıklı binalar yaptırma kararı aldıkları durumlarda, katılımcı bankalarımız tarafından bireysel müşteriler için özel olarak geliştirilen Bireysel Kredilerden faydalanabilirler.

Eğer yeniden inşa edilen binanın enerji kimlik belgesi (EKB) B veya A sınıfı ise, TuREEFF tarafından yatırımınızın % 30’una kadar finanse edilirsiniz. Bu finansmanın üst sınırı konut sahibi başına 250.000 ABD Dolarıdır. Ayrıca ilgili binada yeni yapılacak daireler için daire değerinin % 50’sine kadar Mortgage Kredisi alabilirsiniz. Bu kredi için de üst sınır 250.000 ABD Dolarıdır.

TuREEFF Teknik Destek

Mühendislik ekibimiz sizinle iş birliği yaparak size B ve üzeri enerji sınıfına sahip yeni binanızın tasarım ve inşası sürecinde teknik danışmanlık desteği verebilir. Eğer binanız BEP yönetmeliğine göre B veya üzeri olursa TuREEFF uzmanları binanızın Enerji Kimlik Belgesi’ni size ücretsiz olarak verecektir.

Bireyler için geliştirilmiş TuREEFF Yeniden İnşa kredilerine bir tık uzaktasınız. Anlaşmalı bankalarımızdan dilediğinizi tercih ederek hemen başlayabilirsiniz!

TİCARİ KREDİLER

Kimler yararlanabilir?

  • KOBI İnşaat firmaları
  • Proje Geliştiriciler

Kentsel Dönüşüm Bölgelerinde inşaat yapan bir firma olarak TuREEFF ile çözüm ortaklığı yapabilir miyim?

Eğer Avrupa Birliği tanımına göre küçük ve orta ölçekli (KOBİ) bir inşaat firması iseniz ve EKB B ve üzeri yeniden inşa projeleri yapmayı taahhüt ediyorsanız, KOBİ statüsündeki inşaat firmaları için özel olarak geliştirilmiş Ticari Kredilerden faydalanabilirsiniz. Yeniden İnşa kredisi için maksimum üst sınır firma başına 5.000.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir ve bu tutar maliyetin % 30’unu geçemez !

TuREEFF Teknik Destek

Teknik Destek Mühendislik ekibimiz sizinle iş birliği yaparak size B ve üzeri enerji sınıfına sahip yeni binanızın tasarım ve inşası sürecinde teknik danışmanlık desteği verebilir. Eğer binanız BEP yönetmeliğine göre B veya üzeri olursa TuREEFF uzmanları binanızın Enerji Kimlik Belgesi’ni size ücretsiz olarak verecektir.

İnşaat firmaları için geliştirilmiş TuREEFF Yeniden İnşa kredilerine bir tık uzaktasınız. Anlaşmalı bankalarımızdan dilediğinizi tercih ederek hemen başlayabilirsiniz!İlgili kanun ve yönetmeliklerle ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz;

Yeniden İnşa tanıtım videosu

Ne kadar tasarruf edeceğinizi hesaplayın!